تبلیغات
.: پوتین 87 :. - دکترمحسن رضایی:پول ملی روز به روز كم ارزش تر می شود

.: پوتین 87 :.

.: شهدا با قرآن مانوس بودند و نتیجه الفت با قرآن شهادت در راه خداوند است ... :.

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ .: پوتین 87 :. خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه 45 هزار تومان امروز معادل 15 هزار تومان سال گذشته است، تصریح كرد: ما وارد دوره سختی شده ایم یعنی پول ملی ما روز به روز كم ارزش می شود و قدرت خرید مردم نیز کاهش می یابد.


به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی ظهر پنج شنبه در جمع مردم دورود در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) این شهرستان ضمن ابراز خوشحالی از اینكه در آستانه سال نو فرصتی پیش آمده كه بین اقوام لر در شهر دورود حضور پیدا كند اظهار داشت: ما مردم زاگرس افتخارمان این است كه همیشه به ایران و اسلام وفادار بوده ایم و همیشه در سختی ها پیش قدم هستیم.


وی در ادامه با بیان اینکه كشور ما وارد دوره جدیدی از سختی ها شده است، عنوان کرد: ما در دوره جدیدی كه شروع شده وضعیت سختی را داریم و این وضعیت سخت معلول دو تا عامل تحریم های اقتصادی و دیگری ضعف و ناتوانی و سوء مدیریت داخلی است.


70 درصد مشکلات اقتصادی مربوط به مسائل داخلی است


رضایی معتقد است که که تحریم ها نمی تواند به اندازه ای که اکنون مشکل داریم فشار وارد كند و گفت: در حال حاضر 30 درصد مشكلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم های اقتصادی و 70 درصد مربوط به مسائل داخلی كشور است.


وی همچنین با اشاره به خودزنی و منازعات سیاسی كه معمولأ در پایان هر دولت به وجود می آید عنوان كرد: امیدوارم در آینده این منازعات اتفاق نیفتد چرا كه این منازعات سیاسی در كشور گرانی و تورم را بالا برده است و وقتی بی ثباتی در كشور وجود داشته باشد خود به خود هركسی می آید و چند درصد به قیمت ها اضافه می کند.


منازعات سیاسی بی تأثیر در گرانیها نیست


رضایی با تاکید بر اینکه منازعات بی تأثیر در گرانیها نیست، افزود: البته همه گرانی ها زیر سر دعواها نیست ولی من این را می خواهم بگویم كه وقتی یك مشكل داریم و یك مسائل حاشیه ای درست می شود موضوع را شدیدتر می كند.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان انکه مسئله دوم مشكلات ضعف مدیریتی است، افزود: مدیریت اقتصادی یعنی اینكه از 8 یا 10 ماه قبل پیش بینی شود كه در یكسال آینده چنین اتفاقاتی می افتد و باید از قبل پیشگیری و خود را آماده كرد.


رضایی افزود: بخشی از مشكلات ربطی به تحریم ندارد و به ضعف مدیریتی برمی گردد و بخش دیگری مربوط به تحریم هاست و تحریم های اقتصادی هم بی تأثیر نبوده است ولی خودزنی،ضعف مدیریتی و تحریم های اقتصادی همه دست به دست هم داده اند و مشكلات کنونی را درست كرده اند.


45 هزار تومان امروز معادل 15 هزار تومان سال گذشته است


وی با بیان اینکه 45 هزار تومان امروز معادل 15 هزار تومان سال گذشته است تصریح كرد: ما وارد دوره سختی شده ایم یعنی پول ملی ما روز به روز كم ارزش می شود و قدرت خرید مردم نیز کاهش می یابد.


رضایی با بیان اینکه ما با جنگی دیگر آن هم در حوزه اقتصادی مواجه هستیم، عنوان کرد: در جنگ اقتصادی ما باید بیاییم چاره اندیشی كنیم، اولین مسئله این است كه جنگ اقتصادی آدم های اقتصاد دان می خواهد یعنی مدیرانی می خواهد كه اقتصاد را كاملأ بفهمند وگرنه ممكن است بجای اینكه یك چشم را درست كنند چشم دیگر را هم كور كنند.


وی همچنین گفت: در برخی مواقع دیده می شود كه مسائلی در كشور اتفاق می افتد كه آقایان می آیند چاره اندیشی كنند اما چون آگاهی ندارند بدتر می كنند، پس اولین مسئله این است كه مدیریت كشور باید به یك دانش اقتصادی مجهز شود چرا که كسی كه به جنگ با دشمن می رود اگر جنگ بلد نباشد هم خودش را به كشتن می دهد و هم تعداد دیگری را، لذا به آنها می گوییم تا آموزش ندیدید وارد صحنۀ جنگ نشوید، یعنی مدیریت كشور باید تقویت شود و باید بدانند كه گرانی از كجا شروع شده و بیكاری چطور به وجود آمده است.


ما باید یک دولت فراگیر درست كنیم


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به دیگر مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: شجاعت یكی دیگر از لوازم رویارویی با مشكلات است، ما نیاز به مدیرانی داریم كه امروز مقابل سختی ها بایستند چرا که یك عده با سوء استفاده از این وضعیت می خواهند که از آب گل آلود ماهی بگیرند و متولیان امر باید با شجاعت جلوی آنها را بگیرند.


رضایی همچنین با بیان اینکه برای ادارۀ كشور ما نیاز به یك ظرفیت داریم و ظرفیت یعنی همۀ اقوام را بكار بگیریم، ادامه داد: همۀ دانشمندان را باید روی صحنه بیاوریم و همه آدم هایی كه می توانند كار و خدمت كنند را بكار بگیریم و از آنها استفاده كنیم.


وی عنوان کرد: اینكه تبانی های خاص و گروهی انجام دهیم این ممكن است وضع را کمی بهتر كند اما تحول نمی تواند ایجاد كند، استفاده از ظرفیت ها باید فراگیر باشد و ما باید یک دولت فراگیر درست كنیم، دولتی كه همه را تحت پوشش قرار دهد.


طرح هدفمندی باید با اصلاحاتی ادامه پیدا کند


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود با یادآوری اینکه هر استان و هر شهرستانی دارای یك امكانات و استعدادهایی است که باید با توجه به پتانسیلهای آن برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد، افزود: به عنوان مثال طبیعت گردی در همین دریاچۀ گهر میلیاردها تومان می تواند برای شهرستان دورود درآمدزایی كند ولی متاسفانه كسی گهر را نمی شناسد چرا که به خوبی معرفی نشده است.


رضایی همچنین به بیكاری جوانان لرستانی اشاره كرد و بیان داشت: در استان لرستان 58 درصد جوانان بیكارند و این استان دارای رتبه اول بیکاری در کشور است که این مشکلات باید برطرف شود.


وی همچنین در مورد اجرای هدفمندی یارانه ها نیز تصریح كرد: هدفمندی یارانه ها طرح خوبی بود و باید اصلاحاتی در آن صورت بگیرد و ادامه پیدا كند اما این مشكل را حل نمی كند چرا که مردم اشتغال هم می خواهند و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری لازم صورت گیرد، ایجاد اشتغال بسیار مهم است و معیشت بدون شغل امكان پذیر نیست.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان یادآور شد: موضوع این است كه ما وارد دوره سختی شده ایم اما برای عبور از این دوره راهكار وجود دارد و اولین راهكار این است كه یك دولت مقتدر و قوی در آینده تشكیل بدهیم و با دست خود مردم و جوانان این مشكلات را با تدبیر رفع و با شجاعت، صداقت و با برنامۀ كامل این مشكلات را پشت سر بگذاریم.

http://drmohsenn.blogfa.com/post-585.aspx

طبقه بندی: اخبار،

[نوشته شده توسط : سازنده سرسره آبی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه